Cibulkovej nevyšiel vstup do sezóny, v Brisbane prehrala

31.12.2012 Celý región

Brisbane 31. decembra (TASR) - Slovenskej tenistke Dominike Cibulkovej nevyšiel vstup do novej sezóny. V 1. kole turnaja WTA v austrálskom Brisbane (dotácia 1 milión dolárov) prehrala s Američankou Sloane Stephensovou za 87 minút nečakane hladko v dvoch setoch 2:6 a 3:6.

Pre Cibulkovú to bol úvodný súťažný zápas pod vedením nového trénera Mateja Liptáka.

Slovenská jednotka nezachytila úvod stretnutia, dvakrát stratila podanie a Stephensová si vybudovala náskok 4:0, ktorý pretavila v zisk prvého setu. V druhom dejstve sa Američanka po rýchlom brejku ujala vedenia 3:1 a zápas už dotiahla do úspešného konca. Za stavu 5:2 premenila v poradí druhý mečbal.

Aj v uplynulej sezóne sa Cibulková s účinkovaním vo dvojhre v Brisbane lúčila v prvom kole, keď v slovenskom derby podľahla Daniele Hantuchovej.

V metropole Queenslandu sa ešte predstaví vo štvorhre po boku Španielky Nurii Llagosterovej Vivesovej.